Archiwum

Biwak HZD 54 – harcerze

DSC01264

   W piątek po południu całe nasze środowisko ruszyło w stronę Kurnędza. Z Sulejowa, harcerze (tradycyjnie już) szli pieszo, natomiast zuchy pojechały autobusem. Po dotarciu na miejsce, szybko się rozpakowaliśmy i ruszyliśmy na zajęciach w drużynach. Żywioły ćwicząc współpracę w zastępach, wykonywali w zadania zespołowe, a wieczorem trochę pośpiewali. W tym samym czasie Wicher prowadził grę detektywistyczną o porwanych bliźniaczkach. Harcerze z Wulkanu mieli grę pt. Czas bohaterów, podczas tych zajęć dowiedzieli się jaki bohater był kiedyś i dziś.

  W sobotę rano pobudka, oraz rutynowa rozgrzewka. Mycie, sprzątanie i robienie kanapek, potem śniadanie. Po powrocie do domków poprawianie porządków, a potem apel ( podczas, którego dh Bartek Lisicki otrzymał chustę Żywiołów). Po przebraniu się z mundurów rozpoczęły się zajęcia w drużynach. W Żywiołach była to gra nawiązująca do mitologii greckiej i rzymskiej. Wicher miał leśne harce-czyli maskowanie i podchody. A Wulkan wyruszył na poszukiwanie skarbów. Zajęcia trwały do obiadu. Po posiłku harcerze mieli czas na zdawanie sprawności i zabawy w gronie przyjaciół z innych drużyn. Po południu harcerze z Żywiołów bawili się w podkradanie proporców i ćwiczyli pionierkę. Wicher natomiast miał turniej wiedzy wszechstronnej-harcerze sprawdzali się w różnych dziedzinach m.in.wiedza, pamięć, wytrzymałość, oraz współpraca w grupie. Wulkany, aby wprowadzić się w stylizację obozową ( Szare Szeregi) przeprowadzili grę wojenną. Wieczorem wszystkie drużyny i gromady spotkały się na wspólnym ognisku. Śpiewaliśmy, rysowaliśmy i świetnie się bawiliśmy. Graliśmy także w grę o II Wojnie Światowej nawiązującą do Szarych Szeregów. Gdy zuchy poszły już spać harcerze jeszcze trochę zostali, aby pośpiewać. Niedziela rano była trochę luźniejsza niż poprzedniego dnia. Wstaliśmy i nawet nie sprzątając poszliśmy na śniadanie. Jak wróciliśmy do domków zaczęliśmy pakowanie i sprzątanie domków, oraz stołówki. Oczywiście nie obyło się bez alarmu mundurowego. Gdy byliśmy już gotowi to wyjścia, jeszcze raz całe nasze środowisko zebrało się na boisku, aby pożegnać się i zawiązać krąg. Po wszystkim harcerze zaczęli kolejno wyruszać w kierunku Sulejowa, a zuszki zostały czekając na autokar. Gdy w końcu doszliśmy, czekał już na nas autokar. Czekała nas już ostatnia droga do Piotrkowa. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. I nie całą godzinę później rozdzieliliśmy pod szkołą nr3.

Biwak HZD 54 – zuchy

DSC01248W dniach 24-26.04.2015 odbył się biwak Harcerskiego Związku Drużyn 54-tych w Kurnędzu. Był to jeden z liczebniejszych wyjazdów ponieważ łącznie środowisko liczyło 130 osób . Po dotarciu na Miejsce zagospodarowaliśmy pokoje w Pawilonie i Chatkach. Następnie Gromady Zuchowe rozpoczęły cykle sprawnościowe i udały się na Kolacje. Nazajutrz Zuchy rozpoczęły dzień od wyjątkowej gimnastyki. Poranne zajęcia i popołudniowe były realizowane w Gromadach. Każda Gromada zdawała inny cykl sprawnościowy . Wesołe Ogniki zdawały Dietetyka , robili piramidy zdrowego żywienia, jedzeniowe eksperymenty, poznawali wiele witamin, uczyli się o składnikach w żywności, dowiedzieli się jak powinno się poprawnie odżywiać i czemu nie warto odwiedzać fastfoodow. Słoneczka zdawały sprawność Króla Lwa gdzie pomagały Simbie oraz jego przyjaciołom w odzyskaniu królestwa. Początkowo zuchy zapoznały się z bohaterami bajki ,, Król Lew ” . Następnie wysłuchali historii znajomości Nali z Simbą i nauczyły się paru piosenek związanych z tą sprawnością. Kolorowe Kredki zdawały sprawność Kosmonauty , gdzie tworzyli makietę : jak wygląda świat kosmitów. Poznawali najpiękniejsze miejsca na świecie, budowali rakietę kosmiczną, szukali kosmicznych śladów , tworzyli legendę powstania Saturna , pisali list do ufoludka . Sobotni dzień zakończyły zajęcia wspólne mające na celu przybliżenie tegorocznej stylizacji Szarych Szeregów . Ostatniego dnia biwaku , gdy tylko zuchy sprawnie spakowały swoje bagaże i pięknie posprzątały swoje pokoje , udaliśmy się na boisko aby zawiązać krąg ale zanim to nastąpiło Ala Mijas , Kornelia Wiernicka oraz Daria Grochulska zostały wyróżnione w postaci plakietki HZD 54. Zapakowaliśmy się do autokaru i z wielkimi uśmiechami  wróciliśmy do domów. :DDDDD

P.S. Zdjęcia w galerii!

75. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Wczoraj, 19.04.2015r., wzięliśmy udział w 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości rozpoczęły się od eucharystii w kościele oo. Bernardynów. Po mszy świętej delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem katyńskim. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Gimnazjum nr 4, gdzie posadzone zostały „Dęby Pamięci”, upamiętniające obywateli związanych z naszym miastem, zamordowanych przez NKWD. DSC01065

Biwak roboczy Skotniki

W miniony weekend całe Zgromadzenie HZD 54 udało się na bazę w Skotnikach, by wspólnymi siłami uporządkować ją lekko po zimie i przygotować na sezon :) pare fotek z wyjazdu w galerii :)DSC01040

Śmigus dyngus

Święta, święta i po świętach.. Mamy nadzieję, że każdy spędził je w miłym, rodzinnym gronie, i że wraca do codzienności z naładowanymi bateriami :) (zwłaszcza, że jednak wiosnę widać przez okna, pomimo aury przed świętami ;) ) No i ciekawi jesteśmy jak tam wczorajszy śmigus dyngus, bo kadrowy wyśmienicie, co widać na zdjęciach (w galerii :) ) . Także tradycji stało się zadość :)DSC_0149

Życzenia Wielkanocne

Wszystkim zuchom, harcerzom, rodzicom, naszym przyjaciołom oraz całej braci harcerskiej życzymy aby te święta wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Komenda HZD 54
www.tapety4u.net

ZUCHOWY KIERMASZ WIELKANOCNY

SAM_316730 marca, w dosyć smutny, deszczowy poniedziałek uśmiech na przygnębionych, ludzkich twarzach wywoływały nasze zuchy na Kiermaszu Wielkanocnym! Jak każdy nasz kiermasz odbył się on na terenie ZSG nr 1 przy ulicy Wysokiej – sprzedawaliśmy ozdobne jajka, kartki świąteczne, pisanki na patyku, szydełkowane koszyczki – pokrowce na jajka, czekoladowe zajączki, filcowe podkładki, papierowe drobiazgi, wiosenne borówkowe bukieciki i koszyczki, czekoladowe babeczki… mieliśmy nawet różowego hiacynta w doniczce! W sumie mieliśmy wszystko, czego było trzeba do wielkanocnego ustroju wnętrz czy do przyzdobienia koszyczka. Zuchy świetnie się bawiły i zebraliśmy sporo funduszy na przyszłe zuchowe zakupy!

Do zobaczenia za rok na KIERMASZU WIELKANOCNYM!

P.S. Zdjęcia w galerii

Rajd Topienia Marzanny 2015

DSC00992Dnia 21 marca odbył się zorganizowany przez drużynę Wicher rajd topienia marzanny.

Wszystko zaczęło się pod szkołą w Sulejowie a punktem docelowym była wiosna

Na tymże rajdzie dowiedzieliśmy się jak w innych krajach wita się wiosnę a żegna zimę.

Idąc drogą którą wyznaczały nam wiosenne kwiaty ,,odwiedziliśmy”m.in Japonię, Chiny czy Indie. Dowiedzieliśmy się na przykład że w Indiach powitanie wiosny jest niesamowicie kolorowym świętem. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem.

Reasumując udało sprowadzić się wiosnę temperatura skoczyła a słońce grzeje.

1% dla HZD 54

Nie chcesz oddać fiskusowi, przekaż harcerzowi – w 6 prostych krokach: 

1. Gdy już obliczysz z pomocą naszego DARMOWEGO programu wielkość swojego podatku, przejdź do rubryk dotyczących przekazywania 1% organizacjom pożytku publicznego.
2. W polu NAZWA OPP wpisz: ZHP CHORĄGIEW ŁÓDZKA
3. W polu NUMER KRS wpisz: 0000283814
4. W polu wnioskowana kwota wpisz swój 1% podatku po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
5. W polu INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE możesz wpisać jednostkę z naszego HUFCA, prosimy o wpisanie „Harcerski Związek Drużyn 54-tych (Chorągiew Łódzka, hufiec Piotrków Tryb.)”
6. Złóż swoje zeznanie podatkowe w terminie – właśnie wsparłeś ideę harcerstwa!

Harmonogram wpłat na obóz

Harmonogram wpłat na obóz HZD 54 Nasiczne 2015

 

Cena kolonii zuchowej: 790zł

Cena obozu harcerskiego: 960zł

 

Wpłata Termin Kolonia zuchowa Obóz harcerski
zadatek Do 10 kwietnia 150zł 150zł
II rata Do 30 maja 300zł 400zł
III rata Do 30 czerwca 340zł 410zł

 

Wyżej wymienione kwoty proszę wpłacać na konto:

10 1020 3916 0000 0902 0022 1648

ZHP, Chorągiew Łódzka, Hufiec Piotrków Tryb.

 

W tytule proszę wpisać 3 informacje:

  1. 1. Zadatek / II rata / III rata
  2. 2. imię i nazwisko DZIECKA
  3. 3. obóz HZD 54 Nasiczne

Bardzo uprzejmie prosimy o terminowe wpłaty.

 

Wykaz zbiórek drużyn

ZUCHY (1.-4. klasa SP):
Wesołe Ogniki: piątki, 17.00-18.30, Piotrków Tryb.
Słoneczka: środy, 17.00-18.30, Piotrków Tryb.
Kolorowe Kredki: piątki, 17.00-18.30, Sulejów

HARCERZE (5.-6. klasa SP oraz I i II Gim):
Żywioły: soboty, 9.00-12.30, Piotrków Tryb./Sulejów
Wicher: wtorki, 15.54-19.00, Gorzkowice
Wulkan: soboty, 9.00-12.00, Skotniki

Kalendarz
Maj 2015
P W Ś C P S N
« kwi    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031