Archiwum

Świąteczny kiermasz zuchowy

W dniu dzisiejszym w ZS-G nr 1 w Piotrkowie oraz w SP nr 1 w Sulejowie tradycyjnie odbył się zuchowy kiermasz świąteczny. W przygotowania do kiermaszu bardzo intensywnie uczestniczyły nie tylko druhny i zuchy ale i ich rodzice i dziadkowie, czego efektem były przepiękne ozdoby świąteczne i arcydzieła kulinarne. Zuszki przyszły dziś do szkoły w mundurkach i zapraszały wszystkich do zakupów przy naszych świątecznych stoiskach. Zuchy jako mali sprzedawcy sprawdziły się doskonale, samodzielnie obsługiwały klientów, wydawały resztę, polecały co najlepiej kupić. A wybór był naprawdę spory od najbardziej popularnych pierniczków, przez ciasteczka na choinkę, babeczki, szyszki, kopertki, ciastka z wróżbą noworoczną, serniki, czekoladki, po szydełkowe, tekturowe, papierowe gwiazdki, aniołki, bombki, kartki świąteczne, świeczniki, choinki itd. Itd. Itd…… jednym słowem, akcja udana.

Spotkanie z rodzicami w sprawie ferii

Szanowni rodzice!

W piątek, 12. grudnia 2014r. o godz. 18.00 w ZSG 1 przy ul. Wysokiej 32/38 odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie wyjazdu zimowego w czasie trwania ferii zimowych 2015. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych :)

XIII Jesienne Spotkania z Piosenką

W miniony weekend (5-7 grudnia) prawie całe nasze środowisko uczestniczyło w festiwalu organizowanym przez hufiec Piotrków. Tym razem jednak, nawet nie wyjechaliśmy z miasta gdyż cała impreza odbywała się w SP 16. Zatem w piątkowy wieczór całą ponad 100 osobową watahą wtargnęliśmy do szkoły i zajęliśmy przysługujące nam miejsca na salach gimnastycznych. Zaraz po tym zuchy przeniosły się do krainy Świętego Mikołaja aby pomóc mu w przygotowaniach do świąt, a harcerze w tym czasie przygotowali dla wszystkich jak zwykle pyszną kolację. Po niej, harcerze zorganizowali sobie wesołe zajęcia, a zuszki ostatni raz przećwiczyły festiwałowe piosenki i położyły się spać. Zanim jednak zasnęły minęło jeszcze sporo czasu… Sobotnia pobudka była inna niż zwykle, gdyż tym razem całe 54 zostało obudzone przez naszego etatowego Mikołaja, który przyniósł wszystkim grzecznym dzieciom (bo tylko takie są u nas) prezenty!!! Oczywiście zuchy musiały zaśpiewać, harcerze zrobić przysiady i zapląsać, ale czego nie robi się dla Mikołaja.

Po porannej radości, szybko wskoczyliśmy w mundury i przeszliśmy do I LO, gdzie odbywać się miały nasze występy. Tam spotkaliśmy się z naszymi zuchami z Gorzkowic i zajęliśmy większą część auli. Festiwal pod hasłem UŚMIECHU rozpoczął się od kategorii zuchowej, gdzie Kolorowe Kredki  zaśpiewały „ Naprzód lewa prawa” i „ zuchową sambę”, Słoneczka tańczyły „ zuchowego walczyka” i „śpiewaj z nami”, następnie Mali Tropiciele z taśmą profesjonalną wykonali „ Idzie zuch” oraz  „Ogniska już dogasa blask”, a Wesołe Ogniki zaprezentowały „Wciąż idziemy” i „ Mróweczkę”. Kiedy zuchy po występach odetchnęły z ulgą, przyszedł czas na harcerzy. Żywioły śpiewały więc „Szare Szeregi” oraz „Czas powrotu”, a Wicher „ Harcerską Wiarę” i „Czar ogniska”. Oprócz śpiewu każda ekipa prezentowała też swoją wizję UŚMIECHU, a pomiędzy występami czekało nas wiele przerywników w postaci pląsów, tańców i zabaw scenicznych. Po pierwszej części przesłuchań, wróciliśmy na obiadek a po nim każdy pion miał swoje zajęcia. Tuż przed kolacją każda drużyna i gromada uczestniczyła jeszcze w gwiezdnej lekcji w planetarium. Wieczorem natomiast zorganizowaliśmy sobie MIKOŁAJKOWE KINO, podczas seansów KRAINA LODU I RALF DEMOLKA, krążyły także wielkie paczki chrupek i popcornu. Tym razem, po dniu pełnym wrażeń zuchy zasnęły jeszcze przed końcem filmu. W niedzielę za to szybko się zbudziły i podekscytowane finałem. Spakowani i najedzeni, znów udaliśmy się do Chrobrego na podsumowanie festiwalu. Wszystkie zuszki dostały małe upominki i za wyróżnienie Kolorowe Kredki i Mali Tropiciele, i za 3 miejsce Wesołe Ogniki, i za 1 miejsce Słoneczka.  A nasi harcerze też śpiewali najpiękniej i każdy kto słuchał i widział ten wie. Gratulujemy więc wszystkim zuszkom i harcerzom wspaniałej prezentacji HZD 54.

P.S. Zdjęcia w galerii

Terminy posiedzeń kapituły stopni harcerskich

Termin kapituł harcerskich do końca roku harcerskiego:

03.12.2014r.
07.01.2015r.
04.02.2015r.
04.03.2015r.
01.04.2015r.
13.05.2015r.
10.06.2015r.

Posiedzenia odbywają się o godzinie 18:40

Nocne śpiewanie – zdjęcia w galerii

W zeszły weekend, z piątku na sobotę, wszystkie drużyny harcerskie i kadra z HZD 54 wzięły udział w śpiewograniu tym razem organizowanym w szkole w Skotnikach. Jak było wiedzą obecni (a była ich naprawdę spora ekipa ;) ), a dla tych co nie byli możliwość podejrzenia kilku fotek w galerii :) zapraszamy :)

Wycieczka śladami Andrzeja Romockiego „Morro”

W dniu 8 listopada 2014 roku żywioły ruszyły na podbój Warszawy. Podróż była długa ,w trakcie usłyszeliśmy krótki życiorys  Andrzeja Romockiego „Morro” . Gdy już byliśmy na miejscu naszym pierwszym punktem wycieczki był Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Tam udaliśmy się na poszukiwania grobów znanych nam osób. Przy grobie druha Andrzeja został odczytany rozkaz. Znaleźliśmy także grób bohatera naszego środowiska Stefana Mirowskiego oraz Aleksandra Kamińskiego, Jana Bytnara „Rudego”, Macieja Dawidowskiego „Alka” oraz Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”. Następnym naszym punktem było Muzeum Powstania Warszawskiego, tam obejrzeliśmy krótki film pt. ”Miasto Ruin” który przedstawiał Warszawę po Powstaniu, widzieliśmy ogromną makietę samolotu, przechodziliśmy podziemnym korytarzem oraz zbieraliśmy informacje o powstaniu, które były  w formie gazety lub kartek z kalendarza. Następnie udaliśmy się do Głównej Kwatery ZHP, w której mieści się Muzeum Harcerstwa tam mogliśmy jako nieliczni zobaczyć pamiętnik „Zośki” , list Andrzeja Małkowskiego do jego żony Olgi Drahonowskiej-Małkowskiej, ubranko ich dziecka. Mogliśmy się ubrać w stare mundury harcerskie, oglądaliśmy makietę obozu oraz wiele innych wspaniałych przedmiotów. Po tym udaliśmy się do miejsca w którym zginął Andrzej Romocki. Tam zapaliliśmy znicza, a po tym nastąpiło najważniejsze wydarzenie tego dnia, druh Filip złożył Przyrzeczenie Harcerskie. Po tym ważnym wydarzeniu wróciliśmy do autokaru, który zawiózł nas do miejsca, na które każdy niecierpliwie czekał czyli do McDonaldu . Po posileniu się z wielkim żalem wyruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której śpiewaliśmy. Mimo złej pogody wszyscy uważamy wycieczkę za udaną. Oby było takich więcej!!!

i trochę zdjęć:

https://drive.google.com/folderview?id=0B7vVunu1CLLwZ21LWV9qR2ZkaDA&usp=sharing

https://drive.google.com/folderview?id=0B6IQWzoJ-hBYTUZyQlNKQVUyQTA&usp=sharing


Po akcji znicz

Kochani, Harcerska Akcja Znicz 2014 już za nami. Dużo pracy i czasu trzeba było włożyć w to, żeby przebiegła ona bez wiekszych zakłocen, na szczescie pogoda nam sprzyjala zarowno przed, jak i w trakcie minionego weekendu. Jeszcze potrzeba nam chwile czasu na jej podsumowanie, jednak korzystajac z okazji chcieliśmy podziekowac wszystkim, ktorzy w tym roku zaangażowali sie w akcje: harcerzom, instruktorom, a takze naszym przyjaciołom, byłym członkom 54 

Żywioły porządkują „stary cmentarz”

W sobotę w ramach czynu społecznego harcerze z Żywiołów zajęli się porządkowaniem starego cmentarza (zdjęcia w galerii). Oczywiście wykorzystaliśmy też ostatni weekend przed finałem akcji znicz i przygotowaliśmy już częściowo stoiska – na które serdecznie zapraszamy 1-go listopada :)

Biwak Zgromadzenia HZD 54 17.-19.10.2014

W miniony weekend Zgromadzenie HZD 54 wzięło udział w biwaku roboczym w Skotnikach. Roboty nie brakowało, co widać na zdjęciach, jakie znajdziecie w galerii. Oczywiście nie tylko robotą żyliśmy – był też czas na wieczór, na którym odbyło się Zgromadzenie oraz na inne przyjemności :) Najważniejsze, że w swoim gronie :)  

Dzień Dawcy Szpiku zakończony sukcesem

Dnia 12.10.2014r. (niedziela)  wolontariusze z harcerze z Harcerskiego Związku Drużyn 54-tych oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 pod szyldem fundacji DKMS Polska zorganizowali Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Akcja odbywała się w galerii Focus Mall w Piotrkowie Tryb.

http://www.epiotrkow.pl/news/Dzien-Dawcy-Szpiku-zakonczony-sukcesem,20170 a pod tym linkiem można sobie poczytać trochę bardziej szczegółowo o akcji.

Wykaz zbiórek drużyn

ZUCHY (1.-4. klasa SP):
Wesołe Ogniki: piątki, 17.00-18.30, Piotrków Tryb.
Słoneczka: środy, 17.00-18.30, Piotrków Tryb.
Kolorowe Kredki: piątki, 17.00-18.30, Sulejów

HARCERZE (5.-6. klasa SP oraz I i II Gim):
Żywioły: soboty, 9.00-12.30, Piotrków Tryb./Sulejów
Wicher: wtorki, 15.54-19.00, Gorzkowice
Wulkan: soboty, 9.00-12.00, Skotniki

Kalendarz
Grudzień 2014
P W Ś C P S N
« lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031