Archiwum

Zlot Hufca oczami wędrowników

10 czerwca chociaż nikt jeszcze o tym nie wiedział, rozpoczęła się nasza kolejna wspaniała przygoda. Już na samym początku zlot zdawał sie być fajny, bo już wieczorem rozpoczęły się pierwsze zadania. Tak też przygotowaliśmy nietypowe sprzęgło (z drewna) oraz plakat z hasłem:,, Męski bądź, w harcusia wsiądź.Sprzęgło pociągnij, cały świat osiągnij”. Rano po przebudzeniu i śniadanku wzięliśmy udział w swoich pierwszych zajęciach zlotowych. Czekała nas niesamowicie ciekawa gra wojenna, której celem było przeniesienie paczki i pokonanie wielu przeszkód  oraz niebezpieczeństw np. przejście przez bagno. Mogliśmy się też zintegrować z innymi osobami z różnych szczepów i drużyn, dzieląc się na ekipy: czerwonych i niebieskich. Popołudniu wzięliśmy udział w grze samarytańskiej, której celem było uratowanie czwórki poszkodowanych po wypadku samochodowym oraz wyciągnięcie z zadymionego namiotu zaczadzonego człowieka. Ognia i krwi było dużo, ale na szczęście sobie poradziliśmy. W czasie gdy jedna ekipa szkoliła się ratowniczo, druga ekipa wchodziła na skrzynki i wspinała się po linach, czyli czysta wysokościówka. Później odbyło się ognisko, a na samym końcu śpiewogranie no i niestety powrót do domu 🙁

Zlot Hufca oczami pionu harcerskiego

10 czerwca drużyny harcerskie wyruszyły na niezapomniany zlot na Trzy Morgi. W piątek czekały na nas krótkie zadania dotyczące tematu zlotu czyli „sprzęgła przygody” wieczorem odbył się apel, koncert oraz spotkanie z podróżnikiem.W sobotę harcerze uczestniczyli w grze średniowiecznej oraz w grze terenowej. Wieczorem odbyło się ognisko na temat Stefana „Grota” Roweckiego. W niedziele wzięliśmy udział we mszy polowej spakowaliśmy się i ruszyliśmy na apel .Nasza przygoda zakończyła się w Piotrkowie tam z uśmiechem na ustach rozeszliśmy się do domów.

Zlot Hufca 2016

Trochę relacji ze zlotu hufca ponizej:

http://piotrkow.zhp.pl/index.php/87-news/274-zlot-hufca-dobiegl-konca

http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/sprzeglo-przygody-podsumowalo-rok-r9810

dsc1100-1280x851-1465802155

VIII Jubileuszowy Rajdz Tropem Ósemki

W ten weekend 27-29 maja drużyny- Żywioły, Wicher i Źródło wzięli udział w VIII Jubileuszowym Rajdzie Tropem Ósemki.

 Harcerze przez cały rajd pokonali dwie trasy, łącznie 40 km. W piątek z pełnym bagażem wyruszyli z Włodzimierzowa, a po kilku godzinach marszu i wykonanych zadaniach które czekały na trasie dotarli w godzinach nocnych do bazy na Trzechmorgach. W sobotę dopołudnia regenowali siły, aby już po południu wyruszyć na drugą trasę na której także napotkali się z przeróżnymi zadaniami. Celem docelowym drugiej trasy była baza na Karczunku do której wszyscy zmęczeni ale z uśmiechem na twarzy dzielnie dotarli.

Nasze Źródło także dało z siebie wszystko, również przebyli dwie trasy, ale pokonując łącznie ok. 80 km. Na swojej trasie uczestniczyli w naborze do warsztatu niejakiego Wujka Mietka, wykonując techniczne zadania które przygotował im tajemniczy mechanik.

Może i są odciski na stopach oraz zmęczenie ale jest także za nami kolejna przygoda, kolejne wspomnienia i nowe znajomości.

Harmonogram wpłat na obóz Krzeczków 2016

Harmonogram wpłat na obóz HZD 54 Krzeczków 2016

Cena kolonii zuchowej: 820zł

Cena obozu harcerskiego: 980zł

Wpłata

         Termin

Kolonia zuchowa

Obóz harcerski

zadatek

Do 15 maja

200zł

200zł

II rata

Do 15 czerwca

310zł

390zł

III rata

Do 30 czerwca

310zł

390zł

Wyżej wymienione kwoty proszę wpłacać na konto:

10 1020 3916 0000 0902 0022 1648

ZHP, Chorągiew Łódzka, Hufiec Piotrków Tryb.

W tytule proszę wpisać 3 informacje:

  1. Zadatek / II rata / III rata

  2. imię i nazwisko DZIECKA

  3. obóz HZD 54 Krzeczków

 

  • Bardzo uprzejmie prosimy o terminowe wpłaty

  • Prosimy aby wszystkie wpłaty były robione przez tą samą osobę

  • W przypadku, gdy istnieje potrzeba, aby wystawić fakturę na konkretne dane, konieczny jest kontakt przed pierwszą wpłatą na konto hufca.

Biwak roboczy w Trzechmorgach

Pomimo tego, że w miniony weekend  bylismy na biwaku w Kurnedzu, nie moglo zabraknac reprezentacji 54 na bazie w Trzechmorgach 🙂 wiecej informacji po kliknieciu w zdjecie 🙂

13063108_1074880762571111_2958475049435045931_o

Biwak w Kurnędzu

W dniu 22 kwietnia zuchy, harcerze i wędrownicy wyruszyli na kolejną odlotową przygodę a mianowicie biwak HZD 54. Podróż nie była długa i już około godziny 20 zaczęły się pierwsze biwakowe zajęcia. Zuchy z Kolorowych Kredek rozpoczęły biwak od zdrowego odżywiania, tworząc zdrowe i kolorowe sałatki, Wesołe Ogniki współpracowały ze sobą  i uczyły się szacunku do drugiej osoby zdając sprawność dobrego kumpla, a Słoneczka nauczyły się być przyjaciółmi lasu, zdając sprawność leśnika 🙂 Żywioły mogły pobawić się w prawdziwych architektów, tworząc przeróżne budowle z tektury. Źródło oraz harcerze z Wulkanu wzięli udział w popularnym teleturnieju ,,Milionerzy”, a harcerze z Wichru zapoznali się z 9 punktem Prawa Harcerskiego.

DSC03450

Następnego dnia po porannej rozgrzewce i pysznym, wspólnym śniadanku, ruszyliśmy szukać kolejnych przygód. Wędrownicy mogli spróbować swoich sił podczas krótkiej gry o terenoznawstwie. Harcerze wzięli udział w grze samarytańskiej, w której napewno zdobyli wiele przydatnych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy :).Wicher bliżej zaprzyjaźnił się z lasem podczas ciekawych podchodów leśnych. Popołudniu całe 54 miało okazję porządnie przygotować się do tegorocznego obozu. W czasie zajęć przygotowanych przez druhnę Ciaszkę, wszyscy wcielili się w małych Spartan. Nauczyliśmy się sporządzać oraz piec jedyne w swoim rodzaju podpłomyki. Zuchy miały okazję wcielić się w małych piekarzy, a harcerze mogli sprawdzić się podczas budowania kuchni polowych. Oprócz tego czciliśmy bogów olimpijskich, śpiewając piosenki i przedstawiając scenki specjalnie stworzone na ich cześć. Te zajęcia idealnie przybliżyły nam tematykę obozu i pozwoliły chociaż po części się do niego przygotować. Wieczorem, po kolacji odbyły się zajęcia w drużynach i gromadach. Wędrownicy i Wulkan mogli sprawdzić swoje umiejętności w idealnie odwzorowanym programie ,,Kocham Cię Polsko!”, Żywioły, Wicher oraz zuchy również wzięły udział w swoich zajęciach. Później odbyła się  gra terenowa dla harcerzy, w której mogli sobie przypomnieć czasy poprzednich obozów.

W niedzielę niestety nadszedł czas powrotu. Po spakowaniu się i apelu końcowym wszyscy z szerokimi uśmiechami wrócili do domu 🙂

Obchody 76. rocznicy zbrodni katyńskiej

Jak zwykle nie mogło tam zabraknąc 54. Szczegóły po kliknięciu na zdjęcie:

IMG_3065

Witajcie w naszej bajce…

16-go kwietnia odbyła się podróż do zuchowego świata. Z samego rana 12 zuchowych ekip stawiło się w pełnej gotowości by móc doświadczyć prawdziwej przygody i szaleństwa w ich dniu – DNIU ZUCHA!

 Zaczęło się od spotkania z babcią, która zawodowo zajmowała się opowiadaniem bajek i wierszyków. Babcia była załamana, bo wszystkiego zapomniała, nie wiedziała co się stało że wszystkie bajkowe historie zaginęły. Zatem zuchy ochoczo wyruszyły w drogę by odnaleźć zaginione wiersze i pomóc ich bohaterom.

DSC03196

W różnych zakamarkach skotnickiej bazy i lasu spotkały postacie, które witały ich deklamując najróżniejsze wierszyki J. Brzechwy, J. Tuwima, M. Konopnickiej. Zuchy odwiedziły Murzynka Bambo, z którym mogli udać się na figle na linach i znaleźć nawet banany na drzewach. Pani Słowikowa szukała słowika i zuchy po odnalezieniu zguby tworzyły z ptaszkami instrumenty. Zając uświadomił zuchom jak ważna jest przyjaźń i zuchy współpracując wciągały na drzewo jedną osobę, gdzie czekała słodka nagroda, musiały również sobie zaufać i skoczyć do tyłu licząc, że ktoś je złapie. W wierszyku o praniu zuchy pomagały praczce uprać ubranka jej dzieci za pomocą strzelania z balonów wodnych, a potem była super zabawa z pianą! Tchórzliwy koziołeczek poprosił zuchy aby przedostały się przez ciemny tunel i wyciągnęły z niego ciastka, pokazał im robaki których bardzo się bał, a czarną folia dzięki młodym-odważnym zyskała na kolorach. Kolejnym spotkaniem z poezją był wiersz o lokomotywie, zuchy musiały zapamiętać kto siedział w którym wagonie, dorobić wagon swoich marzeń i wtedy w nagrodę czekała ich przejażdżka nową wersję lokomotywy czyli kładem. Najsmaczniejszy punkt był u Dyzia Marzyciela, który pozwolił zuchom na tworzenie pejzaży z bitej śmietany, a następnie przygotowywały super-słodkie desery które oczywiście potem same zjadały! Dwa Michały przygotowały walkę na miecze, kolorowy tor przeszkód oraz zjazd dla odważnych. Leń jak to leń miał grę planszową w rozmiarze XXL i kolegów, którzy zachęcili zuchy do pojedynku w piłce nożnej. Ciekawym doświadczeniem było spotkanie Pana Michała, który szedł do Częstochowy i miał mnóstwo butów, ale najważniejsze były te siedmiomilowe. Na szczęście był też punkt kotka, u którego można było napić się mleka, nawet takiego kolorowego i pobujać na hamakach. Trochę trudniej było u Wrony, bo nikt nie wiedział skąd się wzięły dziury w serze?! W lesie grasowały myszy – (prawdziwe) które miały hasło, gdy zuchy przeszły przez ogromny ser z niespodziankami, mogły skosztować żółtego smakołyku. Spokojnie nie było też u kury, która miała niesworne jajko mądrujące się że jest od niej ważniejsze, więc zuchy próbowały je zestrzelić! Na koniec odbył się jajeczny mecz. A na straganie w dzień targowy… zuchy robiły reklamy zdrowej żywności, odgadując jednocześnie jakie warzywa znalazły się w ich buzi oraz grały w szalone warzywka.

IMG_2981

Gdy cała książka była już zapełniona wierszami spotkaliśmy się przy ogniu, każda grupa dostała autograf od babci, zaczęliśmy wspólnie śpiewać iii nawet były hulanki z babką.  Następnie wszyscy wysłuchali opowieści sprzed lat o pewnej małpce, a potem zaczęły się pląsy. Po pląsach nadszedł czas na kalambury, a po nich niestety czas wspaniałej zuchowej przygody dobiegł końca, zawiązaliśmy krąg i udaliśmy się w drogę powrotną.

Kiermasz Wielkanocny Kolorowych Kredek

12910519_878188095637374_56537225_nW dniu 22 marca, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II, odbył się kiermasz przygotowany przez 54 Gromadę Zuchową z Sulejowa Kolorowe Kredki im. Zawiszaków na którym gościły pyszne wypieki oraz piękne ozdoby wielkanocne.

Wykaz zbiórek drużyn

ZUCHY (1.-4. klasa SP):
Wesołe Ogniki: poniedziałki, 17.00-18.45, Piotrków Tryb.
Słoneczka: wtorki, 17.00-18.30, Piotrków Tryb.
Kolorowe Kredki: piątki, 17.00-18.30, Sulejów

HARCERZE (5.-6. klasa SP oraz I i II Gim):
Żywioły: soboty, 9.30-13.00, Piotrków Tryb./Sulejów
Wicher: piątki, 15.54-19.00, Gorzkowice
Wulkan: soboty, od 10.00, Skotniki

WĘDROWNICY (od III Gim)
Źródło: piątki od 17.00 do 19.30, Piotrków Tryb.

Kalendarz
Lipiec 2016
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031